З метою реалізації права дітей на розвиток, збереження індивідуальності, свободу думки, совісті, на освіту, гру та відпочинок, що закріплено у відповідних документах про права дитини, включення дітей у позитивно соціально орієнтовану діяльність на засадах добровільності в ХНВК працює творча група з питань розробки матеріалів щодо створення дитячої організації, яка визначила етапи створення цієї організації; основні напрямки її діяльності; правовий статус; основні завдання діяльності; умови ефективного виховання особистості; розробила проекти Положення (статут), провела конкурс на кращу назву, емблему, структуру, визначення прав та обов’язків членів дитячої організації.
Організація «КОМПАС» (Колектив Однолітків Мудрих, Правдивих, Активних, Самостійних) (рік створення - 2013) нараховує 94 учня 2-4 класів. Робота організації будується за окремими напрямками відповідно до Статуту дитячої організації та планів. Члени дитячої організації залучаються до підготовки загальношкільних свят, до роботи з ветеранами, стають ініціаторами участі в різноманітних акціях та конкурсах.

Основні напрями діяльності дитячої організації «КОМПАС»:
1.Залучення до активної участі в житті колективу.
2.Розкриття та самореалізація особистості, її моральне та духовне зростання.
3.Захист прав та інтересів членів свого колективу.
4.Організація просвітницької роботи серед своїх однолітків.
5.Організація життя та діяльності свого колективу.

Нормативно-правова база

Учнівське самоврядування як спосіб організації життя колективу

Дитяча організація "Компас": структура, лідер, наші заходи

"Марафон унікальних справ"