• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільний офіцер поліції

/Files/images/Bezyimyannyiy-221x300.jpg

На виконання завдань положень Концепції першочергових заходів реформування системи Міністерства внутрішніх справ України, затвердженої Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 № 1118, Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.202015 № 1393 у м. Харкові з 5 квітня 2018 року впроваджено модель співпраці закладів освіти і поліції за програмою «Шкільний офіцер поліції».

Метою програмиє сприяння діяльності закладів освіти щодо профілактики правопорушень серед дітей та забезпечення безпечного освітнього середовища.

Для впровадження зазначеної діяльності за закладами освіти Київського району закріплено старшого лейтенанта поліціїВедмедерю Євгенія Вікторовичата лейтенанта поліціїПетухова Максима Григорійовича, інспекторів відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції ГУ НП в Харківській області, які пройшли спеціальне навчання та призначені шкільними офіцерами поліції.




/Files/images/10 ЧАЙКОВСКИЙ.jpg /Files/images/9 ПЕЧЕН_ЗЬКА.jpg

Головним завданням проекту «Шкільний офіцер поліції» є створення безпечного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах. Воно реалізується через здійснення ефективної профілактики правопорушень серед учнів, застосування відновних практик задля попередження конфліктів, правопорушень та інших негативних явищ.

Українські спеціалісти разом із канадськими колегами розробили методичні рекомендації до програми «Школа і поліція» щодо проведення просвітницько-профілактичних занять з учнями 1-11 класів. В подальшому її ухвалило Міністерство освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Програма складається з двадцяти п’яти занять, з яких шість – для молодших класів та дев’ятнадцять – для старших. «Школа і поліція» у інтерактивній формі дозволяє розкрити такі важливі теми, як безпечна поведінка на дорозі та в побуті, поведінка у стресових або небезпечних ситуаціях, права дитини, запобігання та протидія насильству у сім’ї, булінгу тощо.

Для участі у програмі в якості шкільних офіцерів відібрали патрульних поліцейських, які пройшли тренінг та приступили до втілення проекту.

Заняття побудовані таким чином: після короткої теоретичної частини, учні перевіряють ті чи інші тези на практиці. Для учнів молодшого класу заняття проводять у формі гри – використовують спеціальні ігрові набори та ляльок. З середніми та старшими класами під час групової роботи відпрацьовуються різні

Методичні рекомендації щодо проведення просвітницько-профілактичних занять з учнями 1-11-х класів за програмою "Школа і поліція"

Кiлькiсть переглядiв: 951