/Files/images/моторика.gif

ЯК ПІДГОТУВАТИ РУКУ ДИТИНИ ДО ПИСЬМА

У старшому дошкільному віці дуже важливо підготувати руку дитини до письма. Якщо дитина неправильно тримає ручку, це призводить не тільки до поганого почерку, але і до сильного навантаження на кість, хребет, в наслідок чого початківець школяр буде швидко втомлюватися, вередувати і може взагалі відмовитися вчитися. Зверніть увагу, як пише ваша дитина, він працює не тільки кістю, а й усією рукою до самісінького плеча, для нього це важка фізична праця! Крім того, існує прямий зв'язок між розвитком руки і розвитком мозку. Таким чином, розвиваючи руку, ми розвиваємо і головний мозок дитини, зокрема ті зони, які відповідають за мовлення. Існує багато вправ на підготовку руку до письма. Слід пам'ятати, що всі вправи повинні бути у вигляді ігор, і батьки теж можуть виконувати ті ж завдання, можна додати момент змагання (тобто хто швидше):
1. Гра «Мавпочки». Дорослий робить яку-небудь фігуру з пальців, а дитина повинен її повторити на своїй руці. Для більш чарівної і загадкової обстановки можна створити театр тіней, і разом з дитиною вигадувати цікавих персонажів та їх пригоди.
2. «Лабіринт». Дитині потрібно просуватися ручкою по намальованому заздалегідь лабіринту (найбільш цікаво, коли дитина малює лабіринт для батьків, а батько - для дитини, тоді лабіринти виходять заплутані і складні).
3. Ліплення з пластиліну геометричних фігур, цифр. Крім того, що ліплення розвиває руку, можна ще й з закритими очима на дотик відгадувати виліплені предмети й таким чином розвивати сприйняття дитини.
4. «Намисто». Ця гра може бути в різних варіантах, можна просто робити намиста, нанизуючи бусинки на нитку або волосінь, а можна ускладнити завдання, задавши умови (наприклад, потрібно нанизувати по черзі червону, жовту і зелену намистинку), це буде одночасно розвивати увагу, вміння працювати по інструкції та посидючість майбутнього школяра.
5. Дитина опускає кисті рук в посуд, заповнений якимось однорідним наповнювачем (пісок, різні крупи, намистинки, бісер) і пару хвилин як би перемішує вміст. Потім їй пропонується посуд з іншим наповнювачем. Після декількох спроб дитина з закритими очима має відгадати вміст посуду, опустивши в неї руки.

Ці ігри дуже подобаються дітям, тому що вони не пов'язані з навчанням, прописями і не викликають почуття «треба», вони робляться легко і весело. Крім того, це відмінний спосіб провести час разом зі своєю дитиною і проявити свою турботу про неї.