Нормативні документи

Лист Міністерства від 30.07.2014 №1/9-385 "Методичні рекомендації для проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань: уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації"

Наказ МОН України від 07.10.2013 №1365 "Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах"

Інформація для батьків та дітей

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДОРОГОЮ ДО ШКОЛИ

БЕЗПЕКА НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

ПАМ’ЯТКА «БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА ВЗИМКУ»

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ "ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ"

Пам’ятка із запобігання дитячому травматизму перед весняними канікулами

Вимоги безпеки для учнів під час канікул

Пам’ятка із безпечної поведінки для учнівпід час осінніх канікул

Веб-сайт "Веб-простір безпеки"

Виховні заходи

Шановні діти!

Постійно пам'ятайте та дотримуйтесь правил безпечної поведінки!

Правила дорожнього руху:

- ходити треба тільки на правому боці тротуару;

- дорогу переходити не поспішаючи тільки на пішохідному переході на зелений сигнал світлофору;

- не можна переходити дорогу навкіс;

- при переході дороги слід подивитися наліво, дійшовши до середини вулиці, зупинитися і подивитися направо;

- якщо не встигли перейти вулицю й рух транспорту почався, слід зупинитися на середині вулиці і зачекати поки рух припиниться;

- якщо немає тротуарів, слід триматися лівого боку дороги, тобто назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки:

- при вмиканні електроприладів забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

- категорично забороняється користуватися електроприладами, у яких знайдено несправності;

- не торкатися мокрими руками електроприладів, які знаходяться під напругою.

ПАМ'ЯТАЙ: зовнішніми ознаками несправності електричних дротів або електроприладів є специфічний запах паленої ізоляції, поява іскри або перегрівання штепсельних розеток і вилок; знайшовши несправність, необхідно її негайно усунути.

Вибухонебезпечні предмети:

- до виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна торкатись, їх перекладати, розряджати, ударяти, зберігати;

- забороняється використовувати заряди для розведення вогню;

- не можна збирати, здавати в металобрухт;

- виявивши вибухонебезпечні предмети,необхідно терміново повідомити міліцію, школу, військкомат.

Правила протипожежної безпеки:

- дотримуйтесь правил протипожежної безпеки;

- гра з вогнем - одна з причин пожежі;

- дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходах.

ПАМ'ЯТАЙ: сірники та запальничка – на забавка.

Правила культури поведінки:

- завжди будь культурною людиною;

- поступайся місцем людям похилого віку;

- поважай старших, не будь грубим;

- не гуляй без нагляду дорослих;

- не дивіться цілодобово телевізор;

- більше читай художньої літератури.

Категорично забороняється:

- ходити на території новобудов;

- купатися без догляду дорослих;

- розводити вогнище в лісі, поблизу ліній електропередач;

- їздити на велосипеді на тій частини дороги, де рухається транспорт.

Суворо дотримуйся правил дорожнього руху; користування газовими, електричними приладами; поведінки дітей на воді; користування пасажирським ліфтом; протипожежної безпеки; прогулянки на велосипеді; поводження з незнайомими людьми.

Телефони екстрених викликів:

при пожежі - 101

виклик міліції - 102

швидка допомога - 103

газова служба - 104

Шановні батьки!

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, адміністрація ХНВК № 179 звертається до Вас з проханням: дослухайтесь корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

При встановленні ялинки необхідно:

 • розмістити її на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів;
 • гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;
 • для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки ліцензійного виготовлення;
 • лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;
 • обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;
 • не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки;
 • якщо ж Ви помітили ознаки пожежі - не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда - негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала - беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”. Повірте, професіонали Вам завжди допоможуть.

Під час використання піротехнічних виробів:

 • купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби;
 • використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі або на його споживчому пакеті;
 • застерігаємо, що користування такими приладами в приміщенні категорично забороняється;
 • звертаємо увагу батьків - пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшка

Основними причинами пожеж у осінньо-зимовий період стають необережне поводження з вогнем необачних курців, здебільшого у нетверезому стані, порушення правил монтажу та експлуатації газо-, електрообладнання і пічного опалення, використання саморобних обігрівачів та пустощі дітей з вогнем тощо.

Пам’ятайте, щоб зберегти своє життя та майно від вогню необхідно:

– бути обережними під час поводження з відкритим вогнем,

– не залишати без нагляду ввімкненими газові та електроприлади,

– стежити за справністю пічного опалення,

– забезпечити свою домівку первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками,

– не залишати дітей без нагляду, розповідати їм про небезпеку, яку містять в собі сірники, побутові електроприлади тощо.

Якщо ви опалюєте свою домівку піччю, пам’ятайте:

– не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;

– не використовуйте для розпалення печей легкозаймисті речовини;

– не залишайте доглядати за пічним опаленням дітей;

– не розміщуйте меблі ближче 1 метра до печі;

– не залишайте поблизу легкозаймисті речовини.

Як свідчать аналіз аварійності при використанні газу в побуті, більшість надзвичайних ситуацій і нещасних випадків відбувається саме через несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи, самовільне втручання абонентів у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції; порушення абонементами умов безпечної експлуатації газових приладів; несправність та невідповідність вимогам нормативних актів систем димовідведення та вентиляції; неякісне, несвоєчасне технічне обслуговування газового обладнання, у тому числі автоматики безпеки газових приладів. Разом з тим, всім власникам газового обладнання необхідно пам’ятати, що його використання пов’язане з підвищеною вибухопожежонебезпекою. А якщо прилади вже не нові, піддавалися ремонту або переобладнанню, ймовірність аварії зростає в рази. І кожна людина повинна усвідомлювати і відповідально до цього ставитися, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам: уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся в аварійні служби.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Свято запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем. А подбати про це повинні Ви самі.


З петардами треба бути обережними

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. А, як відомо, справжнє свято не обходиться без звукових та світлових ефектів у вигляді феєрверків, петард, салютів. В такі хвилини мало думається про приховану небезпеку такого ефектного дійства, про те, що в дійсності йдеться про предмети підвищеної вибухопожежності, а не про яскраві і цікаві іграшки.Статистика свідчить, що з року в рік збільшується кількість випадків пожеж, каліцтва і термічних опіків людей внаслідок необережного, неправильного чи невмілого користування піротехнічними виробами.

Щоб запобігти неприємним наслідкам від "спілкування" з піротехнікою, слід дотримуватись правил пожежної безпеки. В Україні діють тимчасові правила обігу побутових піротехнічних виробів, які містять вимоги безпеки під час перевезення, реалізації, зберігання та застосування піротехнічних виробів.

У відповідності до Правил, реалізація піротехнічної продукції населенню повинна здійснюватись тільки через спеціалізовані підприємства торгівлі або спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці, пожежної безпеки та відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам. Категорично заборонено продаж побутових піротехнічних виробів на ринках та в необладнаних місцях.

Продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється за наявності інструкції із застосування (експлуатації), розташованій на пакуванні. В інструкції українською мовою мають бути вказані спосіб застосування виробу, попередження про небезпеку, відомості про виробника, ідентифікаційні ознаки виробу, термін придатності, дату виготовлення. Побутові піротехнічні вироби іноземного виробництва заборонено для реалізації населенню через торгівельну мережу без сертифікаційних випробовувань на відповідність вимогам безпеки.

Придбану піротехніку не можна зберігати біля батарей опалення, газових і електричних плит, не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях, не давати її дітям замість іграшок.

У відповідності до Правил забороняється:

- використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, шкіл і житлових будинків;

- кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, запускати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;

- використання побутових піротехнічних виробів особами, які перебувають в нетверезому стані.

У більшості випадків після запалювання піротехніки в дію, той хто запускає її, повинен за лічені секунди відбігти на безпечну відстань (10-15м.). Педагоги звертаєюься до дітей та дорослих бути обережними при користуванні піротехнічними виробами. Особливо звертаємось до батьків: подбайте про безпеку життя ваших дітей, не залишайте бенгальські вогні, петарди та феєрверки у доступних місцях, роз’яснюйте дітям всю небезпеку неправильного поводження з ними.

Пам’ятайте, запускати феєрверки, петарди, різні пакети, висаджувати у повітря хлопавки, підпалювати бенгальські вогні тощо діти мають у присутності дорослих і під їх наглядом.

Нагадуємо, що винні за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.


/Files/images/tmpeoRPQz_html_m6218a993.pngБЕЗПЕКА НА ЛЬОДУ

Невід'ємною складовою частиною зими є настання льодоставу. Перебувати на льоду безпечно, якщо дотримуватися елементарних заходів безпеки. Однак, не усі знають, а якщо і знають, то не дотримуються запобіжних заходів на льоду, через що потрапляють у лихо і, як не прикро, гинуть від утоплення.

З появою першого крижаного покрову на річках, озерах, ставках і інших водоймах не можна використовувати його для катання і переправ. Молодий лід на початку свого формування тонкий, неміцний і ваги людини не витримує, в ньому утворюються повітряні пухирці, що дуже важко помітити при пересуванні по кризі. Крім того в місцях замерзання гілочок, друзок та інших предметів, лід буває ще слабший, а якщо такі місця запорошив сніг, то ковзаняр або пішохід неминуче терпить нещастя. Проте, найчастіше цього не враховують. Особливо необережними на першому льоду бувають діти. Не завжди дотримуються обережності й дорослі. Тому перш ніж виходити на кригу або ходити по кризі, необхідно уважно оглянути її.

Обдивляючись поверхню водойми можна легко знайти чисте, не запорошене снігом, місце – значить тут була ополонка або вимоїна, що не встигла покритися міцним льодом. На рівному сніговому покриві часто з'являються темні плями, це свідчить про наявність під снігом незміцнілої криги і виступаючої води.

Щоб без усякого ризику можна було знаходитися на льоду, він повинен бути міцним і мати визначену товщину. Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для влаштування ковзанки – не менше 10 – 12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Риболови – аматори повинні пробивати лунки один від одного на відстані 5 – 6 метрів, не збираючись біля однієї лунки.

При пересуванні по кризі необхідно дотримуватися наступних правил:

- ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

- якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;

- якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні і спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега відштовхуючись ногами від льоду;

- енергійні рухи після попадання у воду сприяють найшвидшому настанню охолодження, тому у воді необхідно робити рухи ногами і руками у повільному темпі.

Будьте обережні! Нагадуйте дітям про безпеку на льоду!Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

* Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся: тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.

* Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

* Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

* Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.

* Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

* Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Кiлькiсть переглядiв: 180